analizatory antyspamowe chronią przed spamem
PRogram pokazuje co poprawić w wiadomości aby ominąć filtry antyspamoweAnalizatory wspomagające proces przygotowania treści do
e-mailingu

Program AnoMail Desktop został wyposażony w szereg modułów antyspamowych wspomagających pracę użytkownika, dzięki którym można uniknąć podstawowych błędów popełnianych przez początkujących e-mail marketerów a tym samym zmniejszyć ryzyko tego, że Państwa wiadomość e-mail zamiast do Skrzynki odbiorczej to trafi do spamu.

Wśród modułów antyspamowych dostępnych w AnoMail wyróżniamy:

1   Analizator spamerskiej treści (1) - szuka w treści listu zwrotów w języku polskim i angielskim, na które reagują filtry antyspamowe.

Czytaj więcej...

2   Analizator części graficznej listu (2) - szuka błędów w kodzie graficznym (HTML) powodujących problemy z prawidłowym wyświetleniem listu u odbiorcy.

Czytaj więcej...

3   Optymalizator kodu HTML (3) - usuwa zbędne tagi HTML w celu ominięcia antyspamów. Ten moduł jest niewidoczny dla użytkownika i uaktywnia się automatycznie w trakcie prac związanych z edycją listu. Można go wyłączyć w ustawieniach programu (niezalecane).

4   Analizator obrazków (4) - sprawdza rozmiar, wymiar, opisy oraz nazwy plików graficznych dołączonych do listu niezależnie od tego, czy obrazy znajdują się na serwerze lub na dysku i ostrzega przed wszelkimi problemami, które mogą pojawić się np. wstawiając zbyt duży obrazek.

Czytaj więcej...

5   Analizator odnośników w treści listu (5) - sprawdza przed wysyłką czy hiperłącza użyte w treści wiadomości e-mail są prawidłowe i pozwala błyskawicznie znaleźć błędne linki zmniejszające skuteczność Państwa e-mailingu.

6   Kontrolę antyspamowa treści listu (6) - działa na podobnej zasadzie jak popularny filtr antyspamowy SpamAssassin, który nalicza punkty za każdy błąd znaleziony w wiadomości i ostrzega gdy wiadomość może zostać potraktowana u odbiorcy jako spam.

Czytaj więcej...

7   Analizatory antyspamowe Google i Microsoft (7) - są odpowiedzialne za wykonanie rzeczywistych testów antyspamowych w jednych z najlepszych obecnie filtrów antyspamowych tj. Google Antispam oraz Microsoft Outlook365.

Czytaj więcej...


Polecamy także użycie funkcji "Brak zgody na mailing", która usuwa z Państwa listy wysyłkowej adresy osób, które nie życzą sobie żadnych zapytań oraz ofert. Jest to unikalna funkcjonalność jakiej nie oferuje konkurencja. Dzięki tej funkcji ryzyko zgłoszeń antyspamowych drastycznie maleje gdyż system pokazuje Państwu do kogo nie warto nic wysyłać.
Analizator spamerskiej treści - lista niepożądanych słów w wiadomości

Analizator spamerskiej treści zawiera zwroty, które nie powinny znaleźć się w Państwa korespondencji e-mail. Analizator rozpoznaje zwroty w języku polskim (oraz angielskim) uznawane jako niepożądane np. Szanowni Państwo, Zgodnie z ustawą itd. na które są wyczulone filtry antyspamowe i pokazuje aby je usunąć lub zamienić na inne.

Program takim zwrotom nadaje specjalne wagi (punkty) i im bardziej typowy zwrot spamerski tym więcej punktów otrzymuje Państwa wiadomość e-mail. Po przekroczeniu określonego progu (określonej ilości punktów) program ostrzega aby nie wysyłać wiadomości w takiej formie gdyż jest wielce prawdopodobne, że trafi u odbiorcy do folderu SPAM lub OFERTA. Dzięki tej funkcjonalności wiecie Państwo przed wysyłką czy wiadomość jest poprawnie przygotowana.
 Filtry antyspamowe są wyczulone na niektóre wyrazy lub zwroty i dlatego nawet korespondencję wysyłaną do Państwa klientów, którzy oczekują jej mogą potraktować jako spam tylko dlatego, że użyto niepożądanych zwrotów.

Program analizuje także teksty umieszczone w opisie obrazków. Po naciśnięciu przycisku Sprawdź -> Analizator treści przedstawia zwroty, które należy poprawić w treści listu oraz sugestie dotycząca tego, czy list wysyłać w obecnej formie czy też nie. Zalecamy używać tej funkcji za każdym razem gdy zamierzacie wysłać nowy list.

Analizator antyspamowy treści listu zanalizuje tylko i wyłącznie treść listu (teksty) i nie bierze pod uwagę innych elementów, które mogą sprawić, że list trafi do spamu. Analizator aktualizowany jest na bieżąco i dlatego jeżeli dziś nie informuje Państwa o zwrotach spamerskich liście to wcale nie oznacza, że np. za miesiąc nie zaleci poprawy treści gdyż reguły filtrów cały czas zmieniają się i AnoMail stara się za nimi nadążyć.

Analizator obrazków w treści wiadomości e-mailAnalizator obrazków to unikalna funkcja, która pozwala wychwycić błędy związane z obrazkami wstawianymi do treści wiadomości. Program analizuje nazwy plików graficznych, ich wymiar (rozdzielczość) oraz wagę (ciężar) i ostrzega o ewentualnych błędach i przedstawia sugestie np. zmienić nazwę obrazka lub zmniejszyć jego wagę.

Ostrzega także przed sytuacją, w której list wpada do spamu tylko i wyłącznie dlatego, że powierzchnia listu zajmowana przez obrazki jest o wiele większa niż powierzchnia listu zajmowana przez tekst.

Nie zapomnij o tekstach alternatywnych

Do każdego z obrazków zalecamy dodawać tzw. teksty alternatywne (ALT i TITLE), które wyświetlają się u odbiorcy w momencie, gdy ma zablokowany podgląd obrazków lub najedzie myszką na obrazek. Ponadto filtry anyspamowe zwracają uwagę na to czy obrazki są opisane czy też nie. Teksty te możemy wprowadzać w oknie wstawiania obrazka z dysku

Dostęp do Analizatora obrazków jest możliwy w z okna edycji treści listu naciskając przycisk Sprawdź. Z uwagi na obecne filtry antyspamowe nie zalecamy umieszczać całej grafiki na serwerze tylko lepiej od razu osadzić ją w liście dzięki czemu obrazki od razu wyświetlą się u odbiorcy.Analizator kodu html części graficznej wiadomości e-mail

Analizator spamerskiej treści zawiera zwroty, które nie powinny znaleźć się w Państwa korespondencji. Analizator rozpoznaje zwroty w języku polskim uznawane jako niepożądane np. Szanowni Państwo, Zgodnie z ustawą itd. na które są wyczulone filtry antyspamowe. Program takim zwrotom nadaje specjalne wagi (punkty) i im bardziej typowy zwrot spamerski tym więcej punktów otrzymuje Państwa wiadomość. Po przekroczeniu określonego progu (określonej ilości punktów) program ostrzega aby nie wysyłać wiadomości w takiej formie.

Analizator aktualizowany jest automatycznie w okresie aktywnego wsparcia technicznego. Dzięki temu mają Państwo dostęp zawsze do najnowszych reguł analizy listu. Poniżej przedstawiono przykładowy wygląd okna analizatora widoczny po naciśnięciu ikony Sprawdź dostępnej w edytorze graficznym listu AnoMail.

Różne programy pocztowe, różnie interpretują kod HTML z którego zbudowany jest list. Jeżeli kod HTML listu jest źle przygotowany to może się zdarzyć, że niektóre fragmenty wiadomości nie wyświetlą się prawidłowo lub w taki sposób w jaki się tego spodziewamy.

AnoMail posiada wbudowany podgląd listu odpowiadający programom pocztowym Outlook Express oraz Windows Live Mail a to oznacza, że list u odbiorcy korzystającego z ww. programów będzie wyglądał tak samo jak w AnoMail.

Niestety w programie Outlook 2010/2013 lub GMail mogą wystąpić różnice. Aby je wyeliminować należy korzystać z Analizatora kodu HTML opisanego powyżej oraz sprawdzić wygląd listu naciskając ikonkę Podgląd widoczną w głównym oknie programu.Analizator kodu html części graficznej wiadomości e-mail

Przed każdą wysyłką w pierwszej kolejności należy upewnić się jak list będzie wyglądał u odbiorcy. W tym celu trzeba nacisnąć przycisk Podgląd i wybrać W wewnętrznej przeglądarce.

Na poniższym rysunku pokazano podgląd listu wyświetlany w programie AnoMail Desktop wraz z informacją (patrz czerwona strzałka) na temat kwalifikacji części graficznej listu jako spam. W takim przypadku należy poprawić część graficzną listu przed wysyłaniem usuwając z niej wszelkie zwroty na które reagują filtry antyspamowe.


Serwery do wysyłania zapytań:

Oprogramowanie do wysyłek bez abonamentu

Serwis AnoMail.pl korzysta z ciasteczek, które możesz zablokować w swojej przeglądarce. Zapoznaj się także z naszą Polityką prywatności

Tak, rozumiem i akceptuję