Szablony newslettera HTML
program podpowiada co poprawić w treści aby list nie trafił do spamu

Przygotowanie własnego newslettera (szablon kreacji e-mail)


Newsletter czy biuletyn to zazwyczaj list w formacie graficznym HTML zwany kreacją e-mail wysyłany do dużej grupy odbiorców, którzy wyrazili na to zgodę wypełniając np. formularz subskrypcji umieszczony na stronie internetowej firmy. Wszystkie newslettery powinny mieć wspólną szatę graficzną i być przygotowane zgodnie z zasadami kodowania mailingu. AnoMail obsługuje szablony w formacie HTML, EML oraz MHT, które powinny być projektowane przez grafików znających podstawowe zasady e-mail marketingu.


Oferujemy usługę graficzny projekt szablonu kreacji e-mail czyli przygotowujemy wzory wiadomości e-mail, które potem uzupełnia się właściwą treścią. Dzięki temu pracownik biurowy bez znajomości zagadnień informatycznych może przygotować profesjonalnie wyglądający list, który wyświetli się prawidłowo u odbiorcy. Projekty są unikalne i nawiązują do szaty graficznej strony internetowej zamawiającego lub wizualnej identyfikacji Państwa firmy.


Najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie przygotowania własnego szablonu tzw. kreacji e-mail, która będzie wykorzystywana w programie AnoMail. Szablon korespondencji to wzór listu zawierający stałe elementy takie jak układ, szata graficzna itp., który jest następnie uzupełniany treścią. Dzięki szablonom użytkownik może szybko tworzyć różnego rodzaju listy na podstawie istniejących wzorów. Chodzi o to aby każdy list wysyłany z firmy miał stałą szatę graficzną odpowiadającą kolorystyce wykorzystywanej w przedsiębiorstwie. Poniżej przedstawiony przykładowy szablon HTML.


Szablony newsletterów HTML wbudowane w programW programie AnoMail Desktop wbudowano kilkadziesiąt uniwersalnych szablonów, które można dowolnie modyfikować i zapisywać do późniejszego wykorzystania. Dzięki szablonom w krótkim czasie i niskim nakładem sił, użytkownik może przygotować ciekawie wyglądającą korespondencję, zwłaszcza, że praca z nowym listem jest banalnie prosta i jeżeli ktoś zna zasady edycji tekstu w edytorze tekstu takim jak Word to z pewnością nie będzie miał żadnych problemów z tworzeniem nowych listów w programie AnoMail.

Jak już mamy gotowy dokument, który ma nam posłużyć jako szablon, to umieszczamy go np. w katalogu C:\AnoMail lub dowolnym innym. Dostęp do naszego szablonu uzyskujemy klikając w głównym oknie programu AnoMail Przygotuj list -> W formacie graficznym -> Nowy -> Z szablonu użytkownika... Następnie w oknie szablonów, wskazujemy nazwę naszego pliku. Jeżeli w nazwie szablonu na początku wpiszecie Państwo wykrzyknik np. !Szablon.Handlowy.html to ten szablon pojawi się na samym początku listy szablonów.

W dalszej kolejności uzupełniamy szablon właściwą treścią listu np. wpisując najnowszą ofertę, promocje itp. Reszta szablonu tj. loga, odnośniki itp. pozostają niezmienione. Do naszego listu treść możemy kopiować z innych aplikacji np. edytora tekstu. Z tym, że uwaga na kopiowanie z Worda. Ten edytor dokleja różnego rodzaju kody formatujące, które znacznie zwiększają rozmiar listu.


Aby dodatkowo sformatować wprowadzany tekst lub elementy graficzne, korzystamy z paska narzędzi oraz prawego klawisza myszki. Wszystkie przygotowane w ten sposób listy będą jednoznacznie identyfikowane z graficznym wizerunkiem naszej firmy. Ponadto możemy dowolnie ingerować w kod HTML przygotowywanego listu naciskając kartę HTML widoczną w dolnej części okna lub naciskając na pasku narzędzi ikonę o nazwie Wstaw do dokumentu np. Kod HTML.Zaawansowani użytkownicy programu AnoMail mogą korzystać z edytora kodu źródłowego listu, który pozwala w pełni ingerować w kod HTML z którego zbudowany jest list. Kod HTML listu jest kolorowany dzięki czemu łatwiej odnaleźć w nim określone fragmenty oraz poprawić ewentualne błędy.


W razie konieczności można wstawiać do listu elementy graficzne takie jak logo, zdjęcie produktu itp. korzystając z podręcznego menu (prawy klawisz myszki), które zostało przedstawione poniżej. Zdjęcia mogą być osadzone w wiadomości (zalecane) lub dociągane z serwera. Sami Państwo decydujecie co w Waszym przypadku będzie lepszym rozwiązaniem..


Podręczne menu do osadzania obrazów


Po przygotowaniu treści listu (naciskamy przycisk Gotowy) należy wybrać bazę adresów (grupę wysyłkową) odbiorców, do których zostanie wysłana korespondencja. W tym celu w głównym oknie programu AnoMail klikamy ikonę Adresy lub Odbiorcy a następnie Edytuj listę adresów… Z prawej strony okna Edycji adresów wybieramy żądaną grupę odbiorców.

Edytor AnoMail: Kolorowanie składni kodu HTML


Newsletter HTML w formacie mieszanym (Dualnym)W razie konieczności w głównym oknie programu można użyć także funkcji dostępnej po naciśnięciu skrótu Ctrl+D. Ta funkcja umożliwia edycję listu w tzw. trybie mieszanym (dualnym) czyli pozwala na wprowadzenie oddzielne treści w formacie tekstowym oraz HTML. Z tej funkcjonalności korzystamy wtedy gdy wysyłamy list do osób, które mogą mieć zablokowany podgląd listu w formacie HTML i w takim przypadku zobaczą to co wpiszemy w części tekstowej.

W najnowszej wersji programu po zakończeniu edycji listu w trybie graficznym czyli HTML AnoMail umożliwia od razu dodanie części tekstowej, którą dołączy do listu. W związku z tym, że coraz więcej odbiorców korzysta z filtrów antyspamowych zaleca się każdorazowo wysyłanie wiadomości w formacie mieszanym. W tym celu należy zaznaczyć funkcję Osadź elementy graficzne w treści listu oraz dołącz do wiadomości alternatywny tekst. Rozmiar listu nieznacznie zwiększy się ale możemy mieć pewność, że odbiorca zobaczy treść listu nawet wtedy gdy ma zablokowany podgląd HTML w swoim programie pocztowym.

Indywidualne traktowanie odbiorcy listu


Po wysłaniu listu, newsletter dotrze do każdego z adresatów w takiej postaci jakby był tylko do niego adresowany. Na poniższym rysunku pokazano okno programu Outlook Express z podglądem listu w formacie graficznym (HTML). Gdyby użytkownik miał zablokowany podgląd graficzny zobaczyłby tylko część tekstową, którą przygotować możemy w powyższym oknie.AnoMail Desktop - Podgląd newslettera

Partner strategiczny:

Oprogramowanie do wysyłek bez abonamentu
Serwis AnoMail.pl korzysta z ciasteczek, które możesz zablokować w swojej przeglądarce. Zapoznaj się także z naszą Polityką prywatności

Tak, rozumiem i akceptuję