wysyłanie ogłoszeń do grup dyskusyjnych

Program AnoMail 2007 umożliwia także przesyłanie ogłoszeń (postów) do grup dyskusyjnych (Usenetu). Dostęp do modułu Grup dyskusyjnych uzyskujemy naciskając przycisk Post widoczny widoczny głównym oknie programu.

AnoMail 2007 należy do grupy niewielu aplikacji, które umożliwiają zarządzanie dowolnymi wiadomościami na grupach dyskusyjnych. Jeżeli przez przypadek wysłaliśmy do grupy dyskusyjnej wiadomość, w której znalazły się błędy, to w szybki sposób z poziomu programu AnoMail możemy ją usunąć lub zmodyfikować niezależnie od tego czy została wysłana przez nas czy zrobił to ktoś inny.

Dzięki AnoMailowi możecie Państwo zarządzać własnymi wiadomościami na grupach newsów. Jednakże przed korzystaniem z grup dyskusyjnych producent programu zaleca zapoznanie się w pierwszej kolejności z Netykieką. Nieprzestrzeganie zasad Netykiety może spowodować, że Państwa dostawca Internetu będzie zmuszony zablokować Państwu dostęp do grup dyskusyjnych.

Ważne

UWAGA! Korzystanie z Usenetu proszę rozpocząć od pracy na testowych grupach takich jak np. alt.pl.test

Na początek w powyższym oknie wybieramy nazwę grupy dyskusyjnej, do której chcemy wysłać wiadomość. Możemy wpisać ją ręcznie lub wybrać przez podwójne kliknięcie spośród dostępnych grup widocznych w prawej części okna. W dalszej kolejności wprowadzamy nazwę serwera, który będziemy wykorzystywać do wysyłania postów (wiadomości do grup dyskusyjnych) np. news.tpi.pl (inne serwery). Potem wypełniamy Nazwę użytkownika, która pojawi się na grupie dyskusyjnej oraz adres e-mail, na który ma być wysyłana odpowiedź gdyby któryś z czytelników grupy dyskusyjnej chciał Państwu przesłać bezpośrednio maila. W dalszej kolejności uzupełniamy Temat wiadomości oraz treść.


Jak już wszystko jest gotowe naciskamy przycisk Wyślij -> Posta do grupy. Po chwili wiadomość zostanie wysłana do wybranej grupy dyskusyjnej.


Aby zobaczyć czy wiadomość rzeczywiście pojawiła się na grupie dyskusyjnej proszę kliknąć ikonę programu pocztowego widoczną koło nazwy serwera a następnie wybrać Czytaj wybraną grupę. Za chwilę pojawi się okno programu Outlook Express zawierające wszystkie posty wysłane do grupy dyskusyjnej. Państwa artykuł powinien pojawić się na dole listy.


Program AnoMail jest zintegrowany z programem Outlook Express. W związku z tym odczytywanie wiadomości z grup dyskusyjnych odbywa się poprzez produkt firmy Microsoft

Usuwanie ogłoszeń z grupy dyskusyjnej


Ta funkcją umożliwia usunięcie Państwa wiadomości, która np. już nie jest aktualna i nie powinna dłużej widnieć na grupie dyskusyjnej. Proszę Pamiętać, że nie wolno usuwać artykułów wysłanych do grup dyskusyjnych przez kogoś innego! Dodatkowo większość grup dyskusyjnych posiada swoje archiwa. I nawet jeżeli usuniemy wiadomość z serwera newsów to i tak będzie ona dostępna w archiwum np. Grup dyskusyjnych serwisu Google.


Poniżej przedstawiono okno programu Outlook Express z ogłoszeniami z grupy testowej.


Aby usunąć wybraną wiadomość (patrz Nasza wiadomość) należy przeciągnąć ja na Pulpit Windows lub z Menu Plik (patrz okno obok) wybrać Zapisz jako i zapisać wiadomość na Pulpicie Windows.
Następnie w programie AnoMail 2007 wybrać Edytuj -> Edytuj bieżącą wiadomość -> Otwórz -> Wiadomość programu Outlook Express. Po chwili wiadomość zostanie wczytana do programu AnoMail i w polu Wątek pojawi się jej unikalny numer np. dkf42n$ru2$1@achot.icm.edu.pl. Teraz wybieramy Wyślij -> Polecenie do Grupy -> Usuń artykuł z grupy. Polecenie usunięcia artykułu z grupy zostanie wysłane do serwera i po paru sekundach artykuł zostanie usunięty z serwerów newsów na całym świecie.

Ważne

UWAGA! Nie wolno usuwać wiadomości,
których nie jesteśmy autorem

Uwaga. Jeżeli uruchomimy program Outlook Express to nasze ogłoszenie może nadal być wyświetlane z racji tego, że program Outlook Express przechowuje wiadomości na dysku lokalnym. Aby wymusić ponowne odczytanie wiadomości z serwera newsów należy ustawić się na wybranej grupie (patrz powyższy rys. - Grupa dyskusyjna), nacisnąć prawy klawisz myszki i wybrać Właściwości -> Plik lokalny -> Resetuj.

Po chwili program Outlook Express połączy się z serwerem i pobierze wszystkie wiadomości. Proszę zwrócić uwagę, że naszej już nie będzie na liście z racji tego iż została usunięta z serwera i poprzez serwery newsów już nie będzie dostęp

Modyfikacja wiadomości na grupie dyskusyjnej


Czasami zdarza się, że wyślemy wiadomość z jakimś błędem np. pomyliliśmy cenę produktu i zamiast 1000 PLN wpisaliśmy 100 PLN. I co w takiej sytuacji? Jeżeli mamy program AnoMail to bez problemu możemy zmodyfikować wysłanego przez nas posta. W tym celu uruchamiamy program AnoMail i naciskamy przycisk Post. Następnie uruchamiamy program Outlook Express i przechodzimy do grupy dyskusyjnej, na którą wysłaliśmy wiadomość do poprawienia. W dalszej kolejności podświetlamy wiadomość i zapisujemy ją na Pulpicie Windows.

Teraz w programie AnoMail wybieramy Edytuj -> Edytuj bieżącą wiadomość -> Otwórz -> Wiadomość programu Outlook Express. Po tej czynności wiadomość zostanie odczytana w programie AnoMail. Poprawiamy to co trzeba i na koniec naciskamy Wyślij -> Polecenie do Grupy -> Zmień zawartość. Po chwili wiadomość zostanie zmieniona na wszystkich serwerach newsów.


Uwaga. Jeżeli uruchomimy program Outlook Express to nasz post może nadal być wyświetlany w niezmienionej formie z racji tego, że program Outlook Express przechowuje wiadomości na dysku lokalnym a nasz zmodyfikowany post znajduje się na serwerze.


Aby wymusić ponowne odczytanie wiadomości z serwera newsów w programie Outlook należy ustawić się na wybranej grupie (patrz rys. - Grupa dyskusyjna), nacisnąć prawy klawisz myszki i wybrać Właściwości -> Plik lokalny -> Resetuj.


Po chwili program Outlook Express połączy się z serwerem i pobierze ponownie wszystkie wiadomości. Proszę zwrócić uwagę, że nasza wiadomość zostanie wyświetlona z uwzględnieniem modyfikacji, których dokonaliśmy :-)

Ważne

UWAGA! Nie wolno modyfikować wiadomości, których nie jesteśmy autorem.


Partner strategiczny:

Oprogramowanie do wysyłek bez abonamentu

Serwis AnoMail.pl korzysta z ciasteczek, które możesz zablokować w swojej przeglądarce. Zapoznaj się także z naszą Polityką prywatności

Tak, rozumiem i akceptuję