Anomail z wbudowanym edytorem HTML

Podgląd listu (Kreacji) w programie AnoMail


  W wewnętrznej przeglądarce - służy do pobieżnego zapoznania się z wyglądem przygotowanego listu. Program wyświetla list równocześnie w formacie graficznym (HTML) oraz formacie tekstowym (tekst alternatywny). Ten podgląd używany jest najczęściej zaraz po tym, jak przygotujemy list i chcemy sprawdzić czy w treści nie ma jakiś błędów, gdyż wyświetla list na pełnym ekranie i wtedy łatwo sprawdzić czy wszystko wygląda tak jak się spodziewaliśmy. Ten podgląd jest tożsamy z podglądem w programach Outlook Express, Windows Live Mail lub Outlook 2003.

  W programie desktop - otwiera list w programie Outlook lub Windows Live Mail. Dzięki temu można sprawdzić jak list będzie wyglądał po wysłaniu w najbardziej popularnych programach pocztowych. W przypadku osób, które nie korzystają z wymienionych programów należy w systemie Windows skojarzyć plik *.EML (format Outlook Express) ze swoim programem pocztowym np. Outlook 2007/2010. Po dokonaniu tej czynności, gdy użytkownik naciśnie klawisz F12 zobaczy podgląd listów w swoim ulubionym programie pocztowym.

  W kliencie WebMail (WWW) - ten podgląd umożliwia sprawdzenie jak list będzie wyglądał u osób, które odbierają pocztę poprzez przeglądarkę internetową (tzw. klient webmail). Podgląd listu poprzez stronę internetową używamy po to, aby sprawdzić czy list, który poprawnie wygląda w programie np. Outlook będzie także dobrze prezentował się w klientach typu WebMail. Aby zobaczyć jak list będzie wyglądał w tym podglądzie naciskamy przycisk F11.


E-mail podglądy kreacji HTML

Ważne

W praktyce jeżeli list wygląda dobrze w programie Microsoft Outlook oraz na GMail to nie trzeba sprawdzać kolejnych programów pocztowych tzw. klientów pocztowych gdyż list będzie dobrze w nich wyświetlany.Podgląd umożliwia sprawdzenie wyglądu listu w trybie mieszanym czyli równoczesny podgląd treści w formacie tekstowym oraz w formacie graficznym (HTML). Ma to duże znaczenie jeśli chodzi o skuteczność mailingu.


Porada

Oprogramowanie WebMail wyświetla listy w uproszczonej formie tzn. najczęściej bez obsługi arkuszy styli CSS. Oznacza to, że list, który wygląda ładnie w programie Outlook może być zupełnie nieczytelny w programie WebMail. Dlatego jeżeli macie Państwo użytkowników, którzy odbierają pocztę przez stronę internetową to należy skorzystać z tego podglądu przed wysłaniem ostatecznej wersji listu.


Aby wyświetlić podgląd w kliencie WebMail naciskamy przycisk podgląd listu a następnie wybieramy funkcję w kliencie WebMail... Zostanie wyświetlone okno podglądu poczty, w którym w pierwszej kolejności musimy podać login i hasło do serwera Gmail. W tym celu przechodzimy do menu Konto i naciskamy konfiguracja. Wprowadzamy login i hasło a następnie przechodzimy do konto i wybieramy funkcję zaloguj na konto (Ctrl+L).


Po chwili program AnoMail zaloguje się na konto pocztowe w serwisie gmail i wyświetli zawartość skrzynki pocztowej, w którym możemy zapoznać się z wyglądem przygotowanej przez nas korespondencji. Wcześniej oczywiście trzeba przesłać testowy list na owe konto. Kończymy pracę z podglądem WebMail naciskając link wyloguj się lub przechodząc do menu konto i wybierając funkcję wyloguj i zakończ


Analizator kodu HTML listu AnoMailAnoMail posiada funkcję analizatora treści listu w formacie graficznym. Aalizator kodu HTML to funkcja, która sprawdza kod HTML listu (format graficzny) i szuka w nim elementów, które mogą powodować problemy z prawidłowym wyświetlaniem listu u odbiorcy.


Dzięki temu nie musicie się Państwo martwić czy list po wysłaniu wyświetli się u odbiorcy w takiej formie w jakiej został przygotowany. Analizator "wie" co może powodować problemy w różnych programach pocztowych i ostrzega przed tym.


Partner strategiczny:

Oprogramowanie do wysyłek bez abonamentu

Serwis AnoMail.pl korzysta z ciasteczek, które możesz zablokować w swojej przeglądarce. Zapoznaj się także z naszą Polityką prywatności

Tak, rozumiem i akceptuję