rezygnacje z e-mailingu
automatyczne wypisywanie
z listy mailingowej
program umożliwia rezygnację z listy poprzez e-mail lub witrynę internetową

Rezygnacje z otrzymywania wiadomości email poprzez kliknięcie w link


Bardzo ważną kwestią podczas wysyłania masowych e-mailingów jest natychmiastowe wstrzymanie wysyłek do osób, które poinformowały Państwa o tym, że nie życzą sobie dalszych mailingów. Takie osoby można dodać na listę zastrzeżoną i AnoMail już nigdy do nich nie wyśle żadnej korespondencji nawet jeżeli adres klienta znajdzie się na liście wysyłkowej.


Program AnoMail oferuje automatyczne wypisywanie się tzn. odbiorca otrzymuje wiadomość z linkiem rezygnacji i po jego kliknięciu trafia na listę wypisanych i potem podejmujecie Państwo decyzję co z danym adresem zrobić np. dodać na listę zastrzeżonych. W trakcie wypisywania internauta może przekazać Państwu powód dlaczego wypisuje się itd. Wypisanie może nastąpić z jednej listy (wypisanie) z wielu list (rezygnacja) oraz może nastąpić zastrzeżenie adresu e-mail aby nic nie wysyłać do klienta w przyszłości.


Istnieją trzy metody automatycznego wypisywania tj.


  wypisywanie poprzez wiadomość e-mail (program pocztowy) z określonym tematem np. Rezygnacja lub Unsubscribe

  wypisywanie poprzez stronę internetową (przeglądarkę internetową, skrypt PHP)

  rezygnacja/wypisanie/zastrzeganie przez moduł online (unikalne rozwiązanie do automatyzacji procesu rezygnacji, zastrzegania oraz zapisów.W pierwszym przypadku odbiorca Państwa mailingu otrzymuje wiadomość z linkiem rezygnacji, klika w niego i otwiera się okno domyślnego programu pocztowego z określonym tematem. Dla przykładu Kliknij w link rezygnacji, aby zobaczyć co się stanie. Zostanie wyświetlone okno programu pocztowego wraz z uzupełnionym tematem oraz danymi odbiorcy. Klient musi kliknąć przycisk Wyślij w swoim programie pocztowym. Może także napisać jakiś komentarz, który zostanie zapisany w programie AnoMail np. już nie pracuję w tej firmie, proszę kontaktować się z Janem Kowalskim, który przejął moje obowiązki.


W drugim przypadku wstawia się do listu link rezygnacji, po kliknięciu którego klient zostanie przekierowany na stronę internetową i pojawi mu się komunikat, że został wypisany. Aby móc korzystać z tej funkcji należy umieścić prosty skrypt PHP na Państwa stronie internetowej. Przykładowy skrypt można pobrać po zalogowaniu się w serwisie AnoMail.pl.


W trzecim przypadku instalowany jest na Państwa serwerze dodatkowy moduł do automatyzacji zapisów, rezygnacji oraz zastrzeżeń wysyłek. Jest to obecnie najbardziej rozbudowane narzędzie z dostępnych na rynku służące do automatyzacji procesu wypisywania, rezygnacji oraz pozyskiwania adresów e-mail.Rezygnacje z mailingów poprzez e-mail z określonym tematemAby AnoMail Desktop automatycznie wykrywał rezygnacje z mailingu należy skonfigurować wcześniej Lokalny moduł subskrypcji (zielona ikona na Pulpicie Windows), który będzie odpowiedzialny na "wyłapywanie" rezygnacji oraz niedostarczonej korespondencji. W tym celu klikamy na pulpicie Windows ikonę AnoMail subskrypcja i przechodzimy do Ustawień programu. W ustawieniach włączamy aby program uruchamiał się razem z Windows oraz Sprawdzał pocztę co np. 15 min. Na poniższym rysunku pokazano jakie funkcje należy włączyć.

 
Pozostaw kopie wiadomości na serwerze
 

Przed przystąpieniem do konfiguracji AnoMail przejdź do swojego programu pocztowego i w ustawieniach konta e-mail włącz funkcję Pozostaw kopię wiadomości na serwerze i usuń dopiero np. po 5 dniach. Chodzi o to, aby AnoMail miał dostęp do wiadomości przychodzących na konto pocztowe, z którego korzystacie Państwo na co dzień w swoim programie np. Outlook


W dalszej kolejności należy kliknąć ikonę Konto i skonfigurować program do odbierania i wysyłania poczty oraz tematy na jakie ma program reagować. Na poniższym rysunku pokazano przykładowe tematy. Jeżeli AnoMail w temacie listu wykryje słowo "Rezygnacja" to dzięki temu wie, że odbiorca korespondencji nie chce otrzymywać dalszych wiadomości.Tematy do automatycznego zapisywania i rezygnacji

Dodaj adresy na listę zastrzeżoną (czarna lista)

 
Na koniec w module wysyłkowym ustawiacie się Państwo w treści listu np. w stopce i klikacie ikonę Rezygnacje a następnie wybieracie Wypisywanie poprzez e-mail. Zostanie wyświetlone poniższe okno, w którym wystarczy kliknąć przycisk Wstaw. Komputer wstawi link rezygnacji i odbiorca korespondencji będzie mógł kliknąć w ten link aby wypisać się.


W programie można zabezpieczyć się przed sytuacją w której wysyłacie Państwo pocztę na adres X a klient odpowiada z adresy Y. W przypadku AnoMail oba adresy mogą zostać zablokowane w tym celu wystarczy kliknąć ikonę Zastrzeżone widoczną w głównym oknie programu i wybrać funkcję Adresy -> Importuj i dołącz z uwaga do rezygnacji.


Rezygnacja z e-mailingów

 

 

Rezygnacje z e-mailingu poprzez specjalny moduł subskrypcji online


Moduł subskrypcji online umożliwia "połączenie" Państwa strony internetowej z programem AnoMail. Oznacza to, że adresy e-mail osób zapisujących się lub wypisujących z biuletynu zostaną automatycznie dodane lub usunięte z grup wysyłkowych w programie AnoMail.


W treści listu wstawia się link wypisania, rezygnacji lub zastrzegania dzięki któremu czytelnicy Państwa biuletynu mogą odpowiednio wypisać się tylko z konkretnej grupy, zrezygnować ze wszystkich wysyłek lub zastrzec swój adres aby nic od Państwa nie otrzymywać w przyszłości.


Moduł online umożliwia obsługę wielu grup tematycznych do których odbiorca może zapisać się poprzez stronę internetową lub bezpośrednio z linka przesłanego w wiadomości e-mail. Moduł umożliwia automatyczną obsługę zapisów, rezygnacji, przepisywania z grup oraz zastrzegania adresów w przypadku wysyłki zapytań. Nie wymusza konieczności potwierdzania adresu e-mail od Państwa stałych klientów. Ponadto obsługuje klauzule marketingowe, które mogą być wyświetlane klientowi przed zapisem.Moduł oferuje trzy poziomy rezygnacji:

  Wypisanie - dajemy internaucie możliwość wypisania się tylko z konkretnej grupy

  Rezygnacja - czytelnik newslettera wypisuje się ze wszystkich grup do, których został wcześniej zapisany,

  Zastrzeżenie -pozwala oprócz wypisania ze wszystkich grup zastrzec adres e-mail aby w przyszłości odbiorca nie otrzymywał od Państwa żadnych wiadomości.


Istnieje także możliwość automatycznej Zmiany statusu subskrypcji czyli internauta może samodzielnie wypisać się z jednej grupy i zapisać do innej bez Państwa ingerencji. Wszystko poprzez kliknięcie w link umieszczony w stopce Państwa wiadomości.


W razie konieczności moduł subskrypcji można wykorzystać także do wysyłania zapytań. Odbiorca poczty klika w link umieszczony w wiadomości i zostaje zapisany do określonej grupy np. Ubezpieczenia mieszkania zakładając, że wysyłacie Państwo np. zapytanie o możliwość przesłania oferty dot. ubezpieczeń. Dzięki temu klienci sami wybierają tematykę, która ich interesuje przez co zwiększa się skuteczność mailingu (zapytanie o ofertę) z promila nawet do kilku procent przy dobrze dobranej grupie docelowej.


* - moduł online dostępny jest w opcji licencji STANDARD ONLINE i wymaga instalacji na Państwa serwerze skryptu PHP oraz konfiguracji bazy danych mySQL.

Całkowita blokada/zastrzeganie wysyłek do osób, które zrezygnowałyW momencie gdy osoba rezygnuje z Państwa newsletterów to powinno się ją dodać na listę zastrzeżoną aby w przyszłości przez pomyłkę nic do niej nie wysłać  W systemie AnoMail widzicie Państwo kto rezygnuje i podejmujecie decyzje co dalej.


W przypadku gdy odbiorcy wypisują się poprzez wysłanie do Państwa wiadomości e-mail z określonym tematem np. Rezygnacje to w module wysyłkowym programu AnoMail nalezy kliknąć przycisk Subskrypcja a następnie wybrać funkcję Podgląd listy subskrybentów. Komputer pokaże Państwu kto chce się wypisać z Państwa listy mailingowej. Aby zablokować w przyszłości wysyłki do takich osób należy nacisnąć prawy klawisz myszki i wybrać funkcję Dodaj adresy z rezygnacji na listę zastrzeżona.


acji, które znajdują się pod przyciskiem Odbiorcy -> Pokaż komentarze do zgód i rezygnacji. Dzięki temu zobaczycie Państwo co ludzie wpisują gdy rezygnują z mailingu np. pracownik nie pracuje jego obowiązki przejął ktoś inny... Można również zablokować wysyłkę na dodatkowe adresy e-mail wpisane w komentarzach. W tym celu w głównym oknie programu należy kliknąć przycisk Zastrzeżone i potem wybrać Adresy -> Importuj i dołącz z uwag do rezygnacji.


W przypadku gdy czytelnicy newslettera wypisują się przy pomocy modułu online zainstalowanego na Państwa stronie internetowej w programie AnoMail należy przejść do menu Subskrypcja w module wysyłkowym AnoMail i wybrać Uruchom moduł subskrypcji online. Następnie nacisnąć przycisk Zastrzeżone i dodać adresy na listę zastrzeżoną tzn. zatwierdzić, że rzeczywiście należy zablokować wysyłkę do tych osób.Partner strategiczny:

Oprogramowanie do wysyłek bez abonamentu

Serwis AnoMail.pl korzysta z ciasteczek, które możesz zablokować w swojej przeglądarce. Zapoznaj się także z naszą Polityką prywatności

Tak, rozumiem i akceptuję