Brak zgody na wysyłanie zapytań
funkcja "Brak zgód" minimalizuje ryzyko trafienia na listę spamerów

AnoMail Desktop to pierwszy w Polsce oraz prawdopodobnie na świecie program, który pozwala zminimalizować ryzyko trafienia na czarne listy spamerów (RBL) poprzez usunięcie z Państwa listy wysyłkowej adresów e-mail firm/organizacji oraz osób fizycznych, które nie życzą sobie otrzymywania żadnych ofert ani zapytań o możliwość przesłania oferty oraz pułapek na spam (adresy do wykrywania nadawców spamu).

Po zakupie bazy adresowej należy ją sprawdzić funkcją "Brak zgód" aby przekonać się czy nie zawiera adresów e-mail osób, firm oraz organizacji, które zgłaszały nam lub naszym partnerom, że nie życzą sobie żadnych zapytań. Baza sygnatur antyspamowych zawiera setki tysięcy adresów e-mail oraz domen z kraju oraz zagranicy, do których nie należy nic wysyłać. To odpowiednik Listy Robinsona (ang. Mailing Preference Service lub MPS) czyli listy osób i firm, które nie chcą otrzymywać wiadomości marketingowych pocztą elektroniczną.

Program potrafi także zidentyfikować tzw. spamerskie bazy, które zostały zebrane ze stron internetowych metodą na chybił trafił przez tzw. żniwiarki (ang. Mail Harvesters). Takie bazy najczęściej powodują, że reputacja Państwa serwera pocztowego oraz domeny diametralnie maleje gdyż odbiorcy korespondencji nigdy nie wyrazili zgody na otrzymywanie jakichkolwiek treści od Państwa. Dlaczego? Ponieważ taka baza zawiera pułapki na spam, które potrafimy identyfikować i ostrzec Państwa przed utratą reputacji.
 

Nasza lista zawiera ponad 2 miliony adresów i domen z kraju i ze świata do, których nie powinno się nic wysyłać gdyż adres nie istnieje lub właściciel nie życzy sobie żadnych ofert. Podczas sprawdzania Państwa baza adresowa nie jest wysyłana na nasze serwery. My przekazujemy Państwu sygnatury adresów, z którymi porównywana jest Państwa lista wysyłkowa...

Zbierając adresy e-mail przy pomocy tzw. żniwiarek (ang. Harvester) czyli programów do hurtowego zbierania adresów z Internetu możecie Państwo mieć pewność, że wśród zebranych adresów znajdą się pułapki na spam (ang. Spam Trap), które będą odpowiedzialne za to, że Państwa serwer pocztowy oraz domena z której będzie realizowana wysyłka trafią na listę spamerów. Dzieje się tak dlatego, że administratorzy serwerów pocztowych specjalnie umieszczają adresy pułapek aby móc łatwo blokować amatorów baz adresowych zbieranych na chybił trafił przez programy, których zadaniem jest zebranie jak największej ilości adresów. Kilka lat temu wysyłka do takiej bazy była skuteczna. Obecnie bazy zebrane przez programy do hurtowego zbierania adresów po słowach kluczowych zalicza się do tzw. śmieciowych baz.

AnoMail - Spam trapy

Mimo że wysyłanie zapytań nie jest zabronione to zwracamy uwagę, że niektórzy odbiorcy, których adresy znajdują się w "nielegalnych/śmieciowych bazach" mogą zgłaszać każdy mailing jako spam i dlatego użycie funkcji "Brak zgód na mailing" pozwoli uniknąć Państwu wielu nieprzyjemności... Zobacz film jak to działa...

Osoby, które kupują bazy adresowe w serwisach aukcyjnych lub samodzielnie zbierają adresy e-mail ze stron internetowych będą z pewnością zainteresowane użyciem funkcji "Brak zgody na mailing" czyli internetowa baza wykluczeń antyspamowych. Za granicą funkcjonują takie listy pod nazwą MPS (ang. Mailing Preference Service) czyli np. Lista Robinsona do której można wpisać numer telefonu aby nie otrzymywać telefonów od tele-marketerów.

Funkcja Brak zgód na mailing potrafi z Państwa listy mailingowej usunąć tych odbiorców, którzy nie wyrażają zgody na otrzymywanie jakichkolwiek e-mailingów ofertowych oraz zidentyfikować czy na Państwa liście wysyłkowej nie znajdują się tzw. spamtrapy czyli pułapki na spam, które powodują że po wysyłce mailingu od razu Państwa adres IP oraz adres serwera pocztowego z którego realizowana jest wysyłka trafią na listę spamerów (czyt. RBL).

Analizator spamerskiej treści - lista niepożądanych słów w wiadomości

Baza wykluczeń antyspamowych wbudowana w program AnoMail Anomail zawiera adresy e-mail osób, firm oraz instytucji, które najczęściej odpowiedzialne są za zgłoszenie nadawcy do spamu. Dzięki tej funkcji jesteście Państwo w stanie "oczyścić" swoją listę wysyłkową z konkretnych adresów lub domen, które nie życzą sobie otrzymywania jakichkolwiek zapytań ofertowych oraz ofert. Obejrzyj lekcję: Brak zgody na mailing - porządkowanie bazy.

Patrz koniecznie: Klasyfikator adresów e-mail pod kątem danych osobowych (GIODO)

Baza jest nieustanie rozbudowywana i zawiera adresy, osób które w przeszłości zgłaszały nam oraz administratorom serwerów pocztowych z którymi współpracujemy, że nie życzą sobie otrzymywania e-mailingów a zwłaszcza zapytań ofertowych. W związku z tym zalecamy usunięcie takich adresów z Państwa listy mailingowej zanim rozpoczniecie wysyłanie zapytań ofertowych. Do tego można użyć także funkcji Porządkuj... -> Usuń adresy na podstawie pliku wykluczeń lub Usuń adresy z zastrzeżonymi słowami. Czytaj więcej w sekcji: Pobieranie i porządkowanie adresów e-mailNajczęściej zgłoszenia antyspamowe generują właściciele darmowych skrzynek oraz informatycy lub administratorzy serwerów a także firmy, których adresy e-mail znajdują się w spamerskich bazach lub katalogach adresowych a przez to otrzymują mnóstwo zapytań i korespondencji o charakterze reklamowym.

Nasza baza wykluczeń antyspamowych jest aktualizowana automatycznie przez Internet kilka razy w tygodniu w momencie kiedy otrzymujemy zgłoszenia od administratorów serwerów pocztowych i firm takich jak Spamcop. Dystrybuujemy w sposób niejawny naszą listę wykluczeń (antyspamowa baza adresów zastrzeżonych) do użytkowników programu AnoMail i dzięki temu możecie Państwo sprawdzić czy w Waszej liście adresowej nie ma pułapek na spam lub adresów wysokiego ryzyka do których nie warto wysyłać nawet zapytań.

W związku z tym gdy kupicie Państwo nową bazę adresową, to zanim wyślecie do niej pierwszy mailing, zalecamy usunąć z niej adresy, które mogą być potencjalnie odpowiedzialne za automatyczne raportowanie spamu. A to z kolei oznacza, że minimalizujecie prawdopodobieństwo dopisania Państwa adresu (IP, serwera pocztowego lub domeny) do listy nadawców spamu.Dodatkowo funkcja "Brak zgód" pozwala wykryć czy Państwa baza adresowa nie została zebrana z naruszeniem prawa. Nasz system jest w stanie określić czy na Państwa liście wysyłkowej nie ma tzw. spamtrapów czyli pułapek na spam używanych do "wyłapywania" spamu.

Pułapka na spam ang. spamtrap lub honeypot to adresy e-mail umieszczone przez administratorów serwerów pocztowych w Internecie tylko i wyłącznie

Jeżeli Państwa oferta lub zapytanie jest wysyłane na taki adres to administratorzy wiedzą, że właściciel skrzynki nie wyrażał żadnej zgody na otrzymywanie e-mailingów a tym samym mogą zablokować całą korespondencje od Państwa niezależnie od tego na jakie adresy będzie kierowana w przyszłości oraz z jakiego programu będzie wysyłana.

Analizator obrazków w treści wiadomości e-mailZawsze po zakupie nowej bazy adresowej zalecamy sprawdzić ja przy pomocy funkcji "Brak zgód" (internetowa baza wykluczeń antyspamowych), aby zminimalizować ryzyko trafienia do spamu. Jednakże należy mieć na uwadzę, że jeżeli Państwa baza przejdzie pozytywną weryfikację to wcale nie oznacza, że właściciele adresów wyrazili zgodę na otrzymywanie ofert. W razie wątpliwości zapraszamy na nasze całodniowe szkolenie z e-mailingów lub zachęcamy do lektury ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną zwłaszcza po jej nowelizacji w styczniu 2013 r.

Program AnoMail Desktop potrafi usunąć z listy adresowej potencjalnie "niebezpieczne" adresy takiej jak np. administratorów serwerów pocztowych, typowych pułapek na spam czyli np. spamtrap@anomail.pl, nospam@anomail.pl

Baza antyspamowa jest aktualizowana automatycznie w momencie kiedy Państwo z niej korzystacie. Dlatego zalecamy aby komputer na którym zainstalowano program AnoMail był cały czas podłączony do Internetu, a tym samym mógł samodzielnie aktualizować się na tej samej zasadzie co antywirus.

Skontaktuj się z nami jeżeli chcesz znaleźć się na liście Brak zgód

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby być dopisany na naszą listę wykluczeń (Brak zgód na mailing) to prosimy o kontakt. Po użyciu funkcji Brak zgód Państwa adres na liście wysyłkowej użytkownika AnoMail zostanie oznaczony do usunięcia. Więcej informacji można znaleźć w sekcji: Abuse - Zgłaszanie nadawców spamu.


Serwery do wysyłki zapytań:

Oprogramowanie do wysyłek bez abonamentu

Serwis AnoMail.pl korzysta z ciasteczek, które możesz zablokować w swojej przeglądarce. Zapoznaj się także z naszą Polityką prywatności

Tak, rozumiem i akceptuję