Mieszarka tekstów w temacie wiadomości e-mail pozwala ominąć filtry antyspamowe

Synonimizer mieszacz tematów listu w programie Anomail


Każdy e-mail marketer (nadawca mailingu) chciałby aby masowa korespondencja, którą wysyła trafiała bezpośrednio do skrzynki odbiorczej klienta a nie lądowała w spamie. W programie AnoMail dodano funkcję, która pozwala omijać filtry anyspamowe.

Mieszacz tekstów czyli Synonimizator (ang. synonimizer lub spinner) bo o nim mowa, to funkcja, która znana jest na przykład specjalistom od pozycjonowania stron internetowych (czyt. SEO). Z jednego tekstu (artykułu) pozwala stworzyć wiele podobnych, w celu późniejszego umieszczenia ich na stronach internetowych tworzących tzw. zaplecze pozycjonujące. Przy czym używanie tego typu narzędzi może generować "sztuczne teksty", które nadają się do pozycjonowania a nie do użycia w jednym z najważniejszych elementów listu czyli temacie.

Różnicowanie treści wiadomości

Synonimizator pozwala różnicować teksty w masowym mailingu a przez to zwiększa się dostarczalność korespondencji e-mail oraz minimalizuje prawdopodobieństwo trafienia do spamu.

W przypadku Mieszacza tekstów dostępnego w programie AnoMail Desktop to Państwo piszecie różne tematy, które najlepiej pasują do tego co wysyłacie w danym liście. Dzięki temu nie ma mowy o "sztuczności tekstu" gdyż tekst od razu wpisuje się w gotowej formie.

W trakcie wysyłki program podmienia tematy losowo. Dzięki temu zmniejsza się prawdopodobieństwo trafienia do spamu w przypadku wysyłek dużej ilości e-maili np. do darmowych kont pocztowych (czyt. skrzynki e-mail w portalach) lub różnych kont komercyjnych w tej samej domenie.


Serwery pocztowe odbierające masową korespondencje "patrzą" na Twój list i jeżeli w tym samym czasie, identyczny list dostarczany jest do 100 kont pocztowych na tym samym serwerze to.... serwer może go nie przyjąć lub oznaczyć jako "Prawdopodobny spam". W przypadku listów z różnymi tematami tak się nie dzieje gdyż traktowane są jako różne wiadomości zwłaszcza jeżeli dodatkowo do treści listu dodasz pole np. {ODBIORCA#MD5} lub {LIST#NUMER}.

Różne tematy w jednej wiadomości e-mail

Zalecamy wysyłać maile z tematami wzywającymi do działania, w trybie pytającym lub zmuszającymi do refleksji. Do każdego maila warto przygotować co najmniej 10 różnych tematów, które program będzie losowo zamieniał podczas masowej wysyłki.


Przygotuj kilka różnych tematów. W razie konieczności teksty tematów można zachować na później naciskając przycisk Dysk i wybierając Zapisz jako... Po naciśnięciu przycisku Ok do listu dodawane są wszystkie wpisane tematy. Aby usunąć temat lub zmienić, w głównym oknie programu przy polu z tematem należy nacisnąć ikonkę , która wyświetli okno przedstawione poniżej. Jeżeli chcemy powrócić do jednego tematu to usuwamy pozostałe i naciskamy przycisk Ok lub klikamy przycisk Wyczyść a potem Ok


Przygotuj od 10 do 20 różnych tematów dotyczących tego co przesyłasz odbiorcom a program AnoMail losowo będzie je wstawiał do listów podczas wysyłania masowej korespondencji. Pamiętaj, że od tego co znajdzie się w temacie Twojego listu będzie zależało czy klient otworzy Twój list czy od razu skasuje. Pamiętaj aby temat listu nie był za krótki (kolor czerwony z wykrzyknikiem) ani za długi (kolor czerwony).


Serwis AnoMail.pl korzysta z ciasteczek, które możesz zablokować w swojej przeglądarce. Zapoznaj się także z naszą Polityką prywatności

Tak, rozumiem i akceptuję