pełna kontrola danych nadawcy i odbiorcy
wysyłka może być realizowana z różnych adresów e-mail i serwerów

Tożsamości - Dane nadawcy/odbiorcy korespondencji e-mail


W programie AnoMail macie Państwo pełną kontrolę nad tekstami, które mają pojawić się w danych Nadawcy lub Odbiorcy. To Państwo decydujecie czy wyślecie maila z konta biuro@ czy konta kowalski@ podpisując się z imienia i nazwiska czy też np. Dział Sprzedaży Firma XYZ.

Kliknij na ikonie Kreator widocznej na zielonym panelu. Następnie wprowadź dane nadawcy i w ostatnim kroku zapisz je do pliku. Powtórz czynność z kolejną tożsamością (Danymi nadawcy) i znowu zapisz konfiguracje na dysku lokalnym lub sieciowym. W każdej chwili możesz przełączać się między tożsamościami używając żółtej ikony gwiazdki widocznej na poniższym rysunku.

Program AnoMail umożliwia szybki wybór tożsamości (nadawcy lub odbiorcy). Tożsamość w programie AnoMail to nic innego jak np. nazwa nadawcy oraz adres email. Dla przykładu raz wysyłamy pocztę podpisując się np. jako J. Kowalski - Nazwa firmy, a drugi raz wysyłamy pocztę z danymi np. Dział marketingu - Nazwa firmy. Aby nie trzeba było wprowadzać tych danych ręcznie używamy tożsamości. Dostęp do tożsamości możliwy jest po naciśnięciu ikony Tożsamości i wybraniu funkcji Ostatnio używane pliki lub naciskając np. Wybierz dane odbiorcy lub Wybierz dane nadawcy.
Z tożsamości korzystamy np. w takiej sytuacji, w której chcemy pierwszą masową wysyłkę rozesłać np. z nazwą firmy w danych nadawcy a drugą z danymi konkretnego pracownika. W takim przypadku nie wpisujemy ręcznie danych nadawcy tylko klikamy ikonę Tożsamości i wybieramy Wybierz dane nadawcy. Następnie wybieramy określoną tożsamość z wyświetlonej listy i naciskamy przycisk Wybierz. To samo dotyczy etykiety odbiorcy czyli nazwy, która będzie wyświetlana u wszystkich odbiorców korespondencji. Aby wybrać etykietę odbiorcy naciskamy Tożsamości i korzystamy z funkcji Wybierz dane odbiorcy


Aby dodać tożsamość do programu AnoMail, w głównym oknie programu w sekcji Dane odbiorcy w polu Nazwa odbiorcy wpisujemy porządny tekst np. Czytelnicy newsletterai naciskamy ikonę Tożsamości widoczną przy polu, w którym wprowadziliśmy tekst. Na koniec w oknie z wyborem tożsamości (danych odbiorcy) naciskamy przycisk Dodaj. Kolejną tożsamość odbiorcy dodajemy w analogiczny sposób wprowadzając inną etykietę np. Partnerzy biznesowi i naciskamy ikonę Tożsamości widoczną przy danych odbiorcy. Zostanie wyświetlone okno wyboru tożsamości dotyczące danych odbiorcy, w którym naciskamy przycisk Dodaj. Po zamknięciu i ponownym otwarciu programu AnoMail będzie można szybko wybrać tożsamość odbiorcy naciskając strzałeczkę w polu Nazwa odbiorcy

Tożsamości w programie AnoMail Desktop


Jeżeli zamierzacie Państwo wysyłać biuletyny z różnymi danymi nadawcy z różnych kont pocztowych to szybki dostęp do zmiany tożsamości powiązanej razem z kontem pocztowym dostępny jest po naciśnięciu przycisku Tożsamości widocznego z prawej strony głównego okna programu a następnie wybraniu funkcji Niedawno używane pliki...Oczywiście wcześniej należy zapisać konfigurację konta pocztowego (tożsamość nadawcy) w pliku. W tym celu naciskamy przycisk Ustawienia i wybieramy funkcje Zapisz konfiguracjędostępną w rozwijalnym menu o nazwie Konta poczty wychodzącej

Praca z sesjami w pakiecie Anomail - Pliki *.ases


Pakiet AnoMail Desktop udostępnia unikalną funkcję zapisywania sesji z programem, dzięki czemu można w łatwy sposób przenosić między różnymi komputerami dane wprowadzone do programu AnoMail.


Sesja z programem AnoMail to czas pracy od momentu włączenia programu do chwili jego zamknięcia. Wszystkie dane, które wprowadzane są w tym czasie do programu zapisywane są w pliku sesji. Dzięki tej funkcji do programu możemy wprowadzić listę adresów email, w tym także adresy zastrzeżone. Przygotować list np. w formacie HTML, wprowadzić temat itp. a następnie zapisać całość w pliku. Aby tego dokonać klikamy przycisk Ustawienia i wybieramy funkcję Aktualna sesja z programem a następnie klikamy Zapisz sesję do pliku (ASES).


Sesja zostanie zapisana np. na dysku pendrive, który zabieramy ze sobą do domu i otwieramy w programie AnoMail na innym komputerze klikając przycisk Ustawienia -> Aktualna sesja z programem -> Odczytaj sesję z pliku. Komputer przywróci te wszystkie dane, które zostały wprowadzone do programu AnoMail na komputerze, w którym zapisano sesję. Do otwarcia sesji wymagane jest podanie hasła, które ustalacie Państwo podczas zapisywania sesji.

W związku z powyższym można przerwać wysyłkę w trakcie jej realizacji. Zapisać plik sesji na dysku i potem otworzyć go na innym komputerze. AnoMail pokaże Państwu na jakim adresie zakończono poprzednio wysyłkę i umożliwi jej ponownie rozpoczęcie od adresu na którym przerwano.AnoMail praca z sesjami ASES

Jakie dane zapisywane są w pliku sesji?W pliku sesji zapisywane są następujące informacje: dane odbiorcy i nadawcy, konfiguracja konta do wysyłania poczty, temat i treść wiadomości a także lista adresów email odbiorców korespondencji oraz adresy zastrzeżone i historia mailingu.


W przypadku importu do programu wiadomości w formacie EML (list programu Outlook Express) do pliku sesji dołączany jest cały list wraz z ewentualnymi załącznikami.


Plik sesji (ASES) jest szyfrowany i dlatego może być przekazywany poprzez e-mail, przenoszony na pendrive bez obawy o ujawnienie zawartości. Bez znajomości hasła plik sesji jest bezużyteczny i nie da się odczytać danych w nim zapisanych!


Partner strategiczny:

Oprogramowanie do wysyłek bez abonamentu

Serwis AnoMail.pl korzysta z ciasteczek, które możesz zablokować w swojej przeglądarce. Zapoznaj się także z naszą Polityką prywatności

Tak, rozumiem i akceptuję