kompletny system do e-mailingu
z weryfikacją adresów e-mail oraz obsługą niedostarczonej korespondencji

Weryfikator adresów e-mail przed wysyłką
(e-mail Walidator MX)

Program AnoMail Desktop zawiera wbudowany moduł o nazwie eMail Walidator MX czyli funkcję sprawdzającą poprawność adresów e-mail znajdujących się na Państwa liście mailingowej (1). Dostęp do niej uzyskujemy naciskając przycisk Sprawdź listę -> Na podstawie Walidatora MX.

Walidator adresów przesyła zapytanie do serwerów pocztowych i "pyta" ich czy mają u siebie skrzynki pocztowe. Jeżeli serwer odpowie twierdząco to adres e-mail zaznaczany jest jako dobry. Jest to pierwsza linia obrony (z kilku możliwych) przed nieistniejącymi lub nieaktualnymi adresami.

Walidator adresów e-mail sprawdza poprawność adresów na kilku poziomach dzięki czemu jego skuteczność jest o wiele większa niż w konkurencyjnych rozwiązaniach dostępnych na rynku. Oto poziomy weryfikacji aktualności i poprawności adresów:

1  Weryfikacja składni

program sprawdza składnię adresu oraz poprawność domen przed wysyłką. Wszystko odbywa się w trybie offline w Państwa komputerze. Program potrafi naprawić drobne błędy w adresach oraz usunąć nieprawidłowe znaki np. spacje, polskie znaki itp.

2  Weryfikacja rekordu MX

weryfikuje czy do adresu e-mail przypisany jest serwer pocztowy (rekord MX). Dzięki temu wszystkie adresy w nieistniejących domenach lub domenach, które nie mają "podpiętych" serwerów pocztowych są oznaczane jako błędne. Ta weryfikacja odbywa się online.

3  Weryfikacja serwera poczty

program łączy się z serwerem w domenie, w której znajduje się adres i próbuje sprawdzić czy adres jest prawidłowy a ściślej czy pod podanym adresem jest jednak serwer pocztowy. Tu także wymagane jest połączenie z internetem.

4  Weryfikacja w międzynarodowej bazie błędnych adresów

sprawdza czy wśród adresów e-mail w Państwa bazie znajdują się adresy do których inni marketerzy próbowali wysłać pocztę ale otrzymali twarde zwroty (ang. Hard Bounces) czyli skrzynka lub domena nie istnieje. Ta weryfikacja odbywa się offline i nie wymaga dostępu do Internetu.

5  Weryfikacja po wysyłce

program sprawdza na liście wykrytych zwrotów do których adresów z Państwa listy nie można było dostarczyć poczty. Ta funkcja działa dopiero po pierwszej wysyłce gdyż program uczy się do kogo nie mógł dostarczyć poczty i potem pozwala usunąć taki adres z Państwa listy wysyłkowej.
Wielokrotnie zdarza się, że klient poda błędny adres e-mail lub jego adres przestanie być aktualny. Aby nie generować zbędnego ruchu dot. korespondencji zwrotnej typu "domena nie istnieje" lub "adres e-mail jest nieprawidłowy" należy skorzystać ze niniejszego walidatora.


Weryfikacja adresów mailowych

Zawsze przed wysyłką mailingu do nowej bazy warto skorzystać z Walidatora adresów w celu ograniczenia wysyłki na nieprawidłowe adresy. Z kolei po zakończonej wysyłce włącz funkcję do usuwania nieprawidłowych adresów z tzw. zwrotekeMail Walidator (ang. E-mail Verifier) sprawdza adresy e-mail na dwóch poziomach poprawności. Pierwszy dotyczy poprawnej składni adresu e-mail a drugi polega na tym, że moduł łączy się z serwerem nazw domenowych (DNS) i sprawdza czy podana domena w adresie e-mail ma przypisany serwer obsługującego pocztę.

Naciskając prawy klawisz myszki uzyskujemy dostęp do podręcznego menu, z którego możemy np. wybrać Usuń adres e-mail z listy lub nacisnąć przycisk Adresy i zapisać prawidłowe adresy w osobnej grupie wysyłkowej.


Kilka poziomów weryfikacji przed i po wysyłce

Program sprawdza adresy pod względem ich poprawności i aktualności przed wysyłką mailingu. Natomiast po wysyłce pokazuje, które adresy e-mail należy skasować a które zostawić.oraz Usuwanie adresów e-mail na podstawie listy RBL (3) czyli osób, u których jesteś na czarnej liście.Proszę zwrócić uwagę na to, że walidator adresów nie ma możliwości bezpośredniego sprawdzenia czy np. konto pocztowe użytkownika w domenie @wp.pl nie jest zablokowane czy przepełnione. Walidator sprawdza jedynie czy istnieje serwer pocztowy do obsługi adresu podanego przez Państwa klienta.

Serwis AnoMail.pl korzysta z ciasteczek, które możesz zablokować w swojej przeglądarce. Zapoznaj się także z naszą Polityką prywatności

Tak, rozumiem i akceptuję