program instalowany jest w komputerze Z WINDOWS
nikt oprócz państwa nie ma dostępu do waszych adresów oraz wiadomości

AnoMail należy do grupy oprogramowania typu desktop, które instalowane jest w komputerze użytkownika korzystającego z systemu Windows w wersji 32 lub 64 bitowej. W związku z tym wszystkie dane, które wprowadzacie Państwo do programu zostają zapisane tylko i wyłącznie w Waszym komputerze i nikt inny a zwłaszcza producent programu AnoMail nie ma do nich dostępu. AnoMail w znikomym stopniu obciąża system komputerowy użytkownika. Natomiast szybkość operacji porządkowania adresów jest zależna od szybkości procesora. Poniżej przedstawiono wymagania jakie powinien spełniać Państwa system aby można było korzystać z AnoMail Desktop.

Wymagania systemowe:


  system Windows 32 lub 64 bitowy. Zalecany Windows 7 lub Windows 10, Windows 8.1 lub starszy do Windows XP+SP3 włącznie lub Windows Server.
Uwaga: AnoMail 2019 (v599) jest zgodny z Windows 10 May Update 1903

  komputer z procesorem 1 GHz (zalecany Core2Duo lub nowszy),

  2048 MB RAM (zalecane 4096 MB lub więcej),

  zalecana rozdzielczość ekranu min. 1024x768 lub większa,

  ok. 300 MB wolnego miejsca na dysku,

  Internet Explorer 8.0 (lub nowszy, nawet jeżeli korzysta się z innej przeglądarki),

  Windows Live Mail, Microsoft Outlook (32-bitowy) lub zamiennik (opcja: do podglądu listów przed wysłaniem),

  połączenie z Internetem (ważny szybki upload czyli transfer wychodzący),

  sieć LAN lub dysk chmurowy do pracy grupowej (w przypadku instalacji programu na kilku stanowiskach),

  standardowe konto pocztowe smtp/pop3 z obsługą szyfrowania SSL/TLS lub bez (można wysyłać pocztę z GMail, Outlook, WP, Onet itp. ale darmowe konta mają limity a poza tym wizerunkowo nie wygląda to zbyt dobrze)

  W polu OD (ang. From) można używać dowolnego adresu e-mail o ile macie Państwo uprawnienia do wysyłki za jego pośrednictwem.

Dodatkowo zalecane do wykonywania testów i badania skuteczności wysyłek:


  Konto pocztowe w domenie @GMAIL.COM - do rzeczywistych testów antyspamowych

  Konto pocztowe w domenie @OUTLOOK.COM - do rzeczywistych testów antyspamowych

  Statystyki Google Analytics do obsługi raportów z kampanii (kliknięć i otwarć),

Opcjonalnie:


  Stały adres IP w przypadku chęci korzystania z wysyłki przez serwer lokalny,

  Konto pocztowe z obsługą statusów dostarczeń DSN wiadomości e-mail czyli ang. Delivery Status Notification - dzięki którym można automatyczne sprawdzić kiedy dokładnie list dotarł do odbiorcy wiadomości

  serwer internetowy z obsługą PHP 5.4, MySQL, IonCube loader, bz2, mcrypt (niezbędne do wdrożenie modułu subskrypcji online do obsługi wielu grup newsletterów na witrynie internetowej Państwa firmy) Patrz: Moduł online do newslettera na WWW,

  Adobe Reader/Foxit Reader (do odczytu materiałów szkoleniowych).Ponadto zapytaj swojego dostawcy poczty czy zezwala na masowe wysyłki e-mail czyli tzw. mass mailing. Nie zalecamy używania darmowych kont pocztowych do masowych wysyłek gdyż w większości przypadków ich regulaminy zabraniają korzystania z nich do tego celu. W związku z powyższym czytaj temat U jakiego dostawcy poczty kupić konto e-mail lub serwery do mailingu.

Ważne informacje dot. oprogramowania antywirusowego lub firewalla:


  Zaleca się dodanie całego foldera, w którym zainstalowano program np. C:\AnoMail do tzw. wyjątków lub zaufanych w programie antywirusowym w przeciwnym wypadku oprogramowanie antywirusowe może zablokować niektóre funkcje programu AnoMail np. masową wysyłkę, zbieranie adresów e-mail, weryfikację adresów itp.

Ponadto dowiedz się także: Co to jest False Positive?

  Jeżeli korzystacie Państwo z pakietu typu Internet Security (firewall) to koniecznie należy zezwolić programowi AnoMail na łączenie się z Internetem.

  Zapora systemu Windows dołączona do systemów Windows XP, Vista, Windows 7 i Windows 8 nie wpływa na pracę programu AnoMail.


Dodatkowe uwagi i zalecenia do wymagań


  W lokalizacji, w której będzie zainstalowany program użytkownik musi mieć prawo zapisu oraz możliwość modyfikacji plików. Dowiedz się: Jak zmienić uprawnienia do katalogu? lub obejrzyj film Jak zainstalować pakiet AnoMail Desktop?

  Instalacja programu musi być wykonana na koncie administratora (Windows XP/2003) lub z uprawnieniami administratora (Windows Vista/7/8/10).

  W przypadku instalacji programu dla użytkownika z ograniczonymi uprawnieniami w systemie Windows zaleca się instalację pakietu w C:\AnoMail lub w tzw. Profilu użytkownika czyli C:\Document And Settings\Uzytkownik\AnoMail (dot. Windows XP) lub C:\Uzytkownicy\Uzytkownik\AnoMail (dot. Windows 8/7/Vista). Patrz koniecznie: Instalacja pakietu AnoMail w systemie Windows Vista/Seven


Windows w innej niż polska wersji językowej
Program AnoMail został zaprojektowany do pracy w polskiej wersji językowej systemu Windows. Aby uniknąć problemów z kodowaniem znaków oraz szyfrowaniem danych zaleca się w Panelu Sterowania systemu Windows dokonanie zmian ustawień dla Zegar, język i region -> Lokalizacja i wybranie ustawień dla Polski (Polska) Więcej informacji znajdziecie Państwo w sekcji FAQ na stronie www.AnoMail.pl/faq.html

Uwaga użytkownicy: Windows XP
Wsparcie techniczne do Państwa systemu nie jest już oferowane przez Microsoft. Aby AnoMail Desktop działał prawidłowo w tym systemie musicie mieć zainstalowany zestaw poprawek do Windows XP o nazwie Service Pack 3, program Internet Explorer w wersji 8 oraz VC++ 9.0 Redistributable Package. W przypadku braku któregoś z wymienionych składników AnoMail może nie działać w Państwa systemie komputerowym.

Uwaga użytkownicy: MacOS lub Linux
AnoMail Desktop działa tylko i wyłącznie na platformie Windows. W związku z tym jeżeli korzystacie Państwo z innego systemu operacyjnego niż Windows to AnoMail Desktop ani starsze wersje nie będą w nim działały. Patrz koniecznie: Uruchamianie programów z Windows na Mac.Serwis AnoMail.pl korzysta z ciasteczek, które możesz zablokować w swojej przeglądarce. Zapoznaj się także z naszą Polityką prywatności

Tak, rozumiem i akceptuję