Moduł wysyłki terminowej z odroczoną
datą wysyłki mailingu


Wielokrotnie zdarza się, że musimy wysłać dużą ilość korespondencji np. 10 tys. listów po 50 KB każdy. W związku z tym wysyłanie ok. 500 MB danych może potrwać nawet kilka godzin. Dlatego najlepiej zaplanować wysyłkę w godzinach nocnych (lub skorzystać z funkcji wysyłania w paczkach), kiedy obciążenie serwerów pocztowych jest minimalne. Służy do tego moduł wysyłki terminowej dostępny po naciśnięciu w głównym oknie programu AnoMail przycisku Wyślij -> List do wszystkich osób -> Ustal termin wysyłki lub Ustawienia -> Terminu wysyłki odroczonej (patrz niżej).


Po ustaleniu terminu wysyłki program może zostać zminimalizowany do obszaru powiadamiania systemu Windows (ikona widoczna obok zegara Windows) i będzie oczekiwał na nadejście czasu rozpoczęcia wysyłania poczty. Od tej pory program nie będzie wymagał naszej ingerencji. Jeżeli od razu chcemy rozpocząć wysyłkę to bez ustawiania jakiejkolwiek daty naciskamy przycisk Wykonaj.

W razie konieczności użytkownik może zaznaczyć funkcję Wyłącz komputer po zakończeniu. Funkcja ta przydaje się wtedy, gdy np. zostawiamy komputer włączony na noc i wychodzimy z firmy. Po zakończeniu wysyłki AnoMail, zapisze raport w Archiwum korespondencji i wyłączy komputer. Po ponownym uruchomieniu komputera możemy zapoznać się z wynikami wysyłki i ewentualnie ponowić wysyłanie korespondencji do odbiorców, których adresy zostały odrzucone. W tym celu należy przejść do Archiwum korespondencji i ustawić się prawym klawiszem myszki na ostatnim liście.


Ważne

Jeżeli zostawiacie Państwo komputer na noc z ustawionym terminem wysyłki to należy zablokować wygaszacze ekranu, automatyczne wylogowanie użytkownika, hibernację oraz wstrzymanie systemu itp. Bardzo ważne jest także dodanie programu AnoMail (plik anomail.exe) do wyjątków w programie antywirusowym (lub nawet wyłączenie antywirusa) gdyż w przeciwnym wypadku praca modułu wysyłki terminowej może być zakłócona lub niemożliwa.W module wysyłki terminowej możemy także ustawić aby listy były wysyłane do odbiorców w formacie DUALNYM czyli równocześnie w formie TEXTowej oraz HTML. Dzięki temu odbiorca, który ma zablokowane odczytywanie korespondencji w HTMLu bez problemu odczyta to co do niego wysłaliśmy. Aby skorzystać z omawianej funkcji należy zaznaczyć pole Do wiadomości w formacie HTML dołącz treść w postaci tekstowej. Następnie naciskamy ikonę Edytuj i wprowadzamy treść w formacie tekstowym lub naciskamy przycisk Wykonaj, po którego naciśnięciu zostanie wyświetlone menu z dodatkowymi funkcjami.


Jak już wprowadzimy część widoczną dla użytkowników nie używających podglądu HTML w swoich programach pocztowych to naciskamy przycisk Ok aby zapamiętać wprowadzone zmiany. Oczywiście w razie konieczności można zapisywać listy w formacie dualnym na dysku, odczytywać lub pobierać treść bezpośrednio ze schowka Windows.


Przed rozpoczęciem mailingu warto nacisnąć przycisk Podgląd aby zobaczyć jak wiadomość będzie wyglądała u odbiorcy. Standardowo zobaczymy w naszym domyślnym programie list w formacie HTML. Ale jeżeli chcemy przekonać się jak nasz list będzie wyglądał u odbiorców, którzy nie korzystają z podglądu w formacie HTML to na przykład w programie Outlook Express przechodzimy do Menu Narzędzie i wybieramy Opcje a następnie klikamy kartę Czytanie. Na koniec zaznaczamy Czytaj wszystkie wiadomości w postaci czystego tekstu i naciskamy przycisk Ok.


Powracamy do modułu wysyłki terminowej w programie AnoMail i klikamy ponownie przycisk Podgląd. Tym razem zostanie wyświetlony podgląd w takiej formie w jakiej go zobaczą osoby, które maja zablokowane odczytywanie wiadomości w formacie HTML.


Kiedy stosujemy wysyłkę w formacie dualnym (Plain Text/HTML)?


Zazwyczaj wtedy, gdy treść HTML naszego listu zawiera wiele elementów graficznych, tabel itp. W taki przypadku w momencie gdy odbiorca mailingu będzie miał wyłączony podgląd HTML zobaczy przygotowaną przez nas część tekstową. W przeciwnym razie mógłby mieć problem z odczytaniem naszej wiadomości.Partner strategiczny:

Oprogramowanie do wysyłek bez abonamentu

Serwis AnoMail.pl korzysta z ciasteczek, które możesz zablokować w swojej przeglądarce. Zapoznaj się także z naszą Polityką prywatności

Tak, rozumiem i akceptuję